Jest twórcą technologii RMO, którą wraz dr inż. Grzegorzem Kremerem i Dariuszem Kalinowskim rozwinęli do etapu wdrożenia.
Inżynier Europejski wdrożył wiele rozwiązań technicznych i technologicznych w różnych dziedzinach wiedzy, zwłaszcza zaś w szeroko pojętej ekologii i ochronie środowiska. Absolwent a następnie wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Warszawskiej, współautor kilkunastu podręczników - w tym dla uczniów średnich szkół technicznych, współtwórca kilkudziesięciu patentów. Naukowiec, menadżer, były doradca parlamentarny i samorządowy. Był doradcą w Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska oraz w Komitecie Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej, a także koordynatorem programów ekologicznych w Polskiej Agencji Ekologicznej SA.
W swojej bogatej karierze tworzył od podstaw przedsiębiorstwa produkcyjne w tym także spółkę akcyjną pod nazwą Wielobranżowe Towarzystwo Techniczno-Produkcyjne FLAMAL S.A. W latach 1984-92 pełnił funkcję Prezesa Zarządu i jednocześnie Dyrektora Generalnego Spółki, a następnie Prezesa Rady Nadzorczej. oraz kierował dużymi interdyscyplinarnymi zespołami inżynierskimi tworzącymi technikę i technologię dla ochrony środowiska. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom Marka Pilawskiego czystsze są wody rzek i kanałów, przyjazne stały się niektóre wysypiska odpadów oraz następuje odzysk surowców z materiałów odpadowych. Od 1965 r. jest członkiem SEP, ma tytuł Inżyniera Europejskiego, był koordynatorem Programu "Energetyczny Recykling Odpadów" Narodowej Agencji Poszanowania Energii.
Elektronik z Warszawy ur. 17 stycznia 1968 roku. Pracę zawodową rozpoczął w Biurze Konstrukcyjnym ZRK im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, gdzie wspólnie z inżynierami z WAT oraz WIŁ uczestniczył w pracach konstrukcyjnych i wdrożeniowych pierwszej polskiej radiostacji wojskowej przeznaczonej do zapewnienia łączności dla pododziałów na polu walki.
Kolejną tym razem już samodzielną a także komercyjną konstrukcją była pochodząca z roku 1997, konstrukcja pierwszego w Polsce alarmu samochodowego ze zmiennym kodem, zapewniająca jak na ówczesne czasy bardzo dobrą ochronę antykradzieżową. Konstrukcja ta została wdrożona do produkcji seryjnej i wyprodukowano jej kilka tysięcy sztuk. Produkcja nieprzerwanie trwała do 2001 roku.
Od 2001 roku zajmował stanowiska w Zarządach i Radach Nadzorczych spółek prawa handlowego a od roku 2013 rozpoczął współpracę z Dr inż. Markiem Pilawskim. Współpraca ta zaowocowała powołaniem do życia Kliniki Nowych Technologii Energetyki Środowiskowej Sp. z o.o.
Efektem wspóracy z Dr Pilawskim była kontynuacja prac badawczo rozwojowych nad technologią RMO a także opracowanie kilku innowacyjnych technologii w tym technologii Recovery Carbon Black, która obecnie jest wdrażana.
+48 726 366 377
dariusz.kalinowski@klinotech.eu
Klinotech © 2021