Zrealizowane projekty

O nas

Nasze technologie

Usługi

Kontakt

Spółka Klinika Nowych Technologii Energetyki Środowiskowej Sp. z o.o. powstała w 2015 roku na bazie Firmy "Markon", której właścicielem był Dr inż. Marek Pilawski - Inżynier Europejski.

 

Działalność Spółki skupia się wokół szeroko pojętej energetyki środowiskowej ze szczególnym uwzględnieniem, energii jaką można uzyskiwać z odpadów, czyli recyklingiem energetycznym odpadów.

 

Dzięki dorobkowi naukowemu Dr inż. Marka Pilawskiego Spółka nasza już w momencie swojego powstania dysponowała wieloma patentami oraz rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi na inteligentną gospodarkę odpadami. Jedna z opatentowanych technologii pozwala na samolikwidację odpadów, inne zaś realizuje hasło: "odpady pracują na odpady".

 

Interdyscyplinarny zespół inżynierów i naukowców pozwala na realizacje projektów z pogranicza różnych gałęzi nauki oraz techniki a elastyczne i właśnie interdyscyplinarne podejście do projektu sprawia że opracowane rozwiązania/technologie są innowacyjne i na najwyższym poziomie nauki, techniki oraz inżynierii.

 

Wszyskie opracowane rozwiązania i technologie są przyjazne środowisku naturalnemu człowieka.

 

Pośród wielu technologii i urządzeń znalazły się opracowane przez Zespół, pracujący pod kierownictwem Dr inż. Marka Pilawskiego unikalne w światowej skali:  Technologia Recyklingu Molekularnego Odpadów - KLINOTECH RMO, Technologia KLINOTECH rCB Modyfikacji Sadzy Pirolitycznej do Postaci Carbon Black inaczej Recovery Carbon Black lub Recykled Carbon Black oraz Technologia wytwarzania komponetów paliwowych i/lub paliw płynnych z odpadowych poliolefinowych tworzyw sztucznych - KLINOTECH CR 

 

rCB Jest to technologia, która umożliwia zamknięty, cyrkulacyjny obieg materiałów, odpadów i energii środowiskowej w procesie wytwarzania Recovery Carbon Black używanego jako napełniacza do produkcji nowych wyrobów z gumy w szczególności nowych opon samochodowych.

                           

czytaj więcej

czytaj więcej

O nas

dr inż. Marek Pilawski 

 założyciel

Dariusz Kalinowski  

prezes